Si të bësh $500 Mujore në Nigeri pa shitur një produkt të vetëm

how to make money without selling products

Megjithatë ju të gjeni këtë vështirë të besohet, e vërteta mbetet se ju mund të bëni $500 në muaj këtu në Nigeri pa shitur një produkt të vetëm. po, ju keni lexuar se si duhet, ju mund të bëni këtë shumë si një sipërmarrës - ose ndoshta ne do të themi si freelancer. Nuk janë në thelb dy mënyra të gjera për të fituar para në jetë - nga shitja e mallrave dhe nga shërbimet që ofrojnë që plotësojnë disa nevoja të veçanta. Ndërsa ju mund të bëni të holla të mirë online dhe offline shitjen e mallrave dhe shërbimeve, ju mund të në mënyrë të barabartë të bëni të holla të mirë, pa shitur mallrat…por duke ofruar shërbime të specializuara online dhe offline. Ju duhet të shpejt të mbajnë këtë në mendje para se të lexoni në - që potencialin tuaj për të bërë apo të fitojnë të holla qëndron në problemet apo nevojat e të tjerëve rreth jush. tani, le të shkojnë në:

agjentët e strehimit: A e dini se keni nevojë për asgjë për të ngritur praktikë si një agjent të strehimit? As edhe një zyrë në qoftë se ju pëlqen, dhe asnjë shpenzim kapital apo trajnim profesional në të gjitha. Ju duhet vetëm up-to-date informacionit Akomodimi në lidhje vakant strehimit brenda dhe jashtë komunitetit tuaj, qytet dhe qytetit…dhe ndoshta një bashkëpunim pak me agjentë të tjerë të banimit për të shkëmbyer informacion aktual në lidhje me disponueshmërinë e strehimit komerciale dhe banesore. House dhe agjentët e tokës bëjnë paratë e tyre nga komisionet, kur ata bëjnë një zyrë bosh apo strehim në shtëpi në dispozicion për të tjerët për qira - ata shpesh të fituar komisioneve nga konsumatori dhe nga pronari. Një agjent shtëpi mund të bëjë deri në N25,000 nga 3 Klientët secili në ditë, arrin në N75,000, dhe disa të bëjë deri në N1 milionë në muaj, kur ata japin komplekset gjithë zyra dhe ndërtesa ose tokat për organizatat komerciale.

masts telekomunikacionit: Mund ta imagjinoni se sa shumë MTN, GLO, AIRTELL dhe Etisalat ndër të tjera paguajnë njerëzit në muaj të vetëm të ngritur direkun e tyre mbrapa shtëpitë e tyre? Në varësi të pushtetit tuaj të negocimit dhe vendndodhjen tuaj, ju mund të qasen kompanitë e telekomunikacionit (ata shpesh qasja e parë ju gjithsesi) për të vënë direkun e tyre në disa mbeturina të papërdorura të hapësirës në vendin tuaj dhe të fitojnë mes N250,000 - N350,000 në muaj. Ju nuk keni të bëni asgjë se vetëm të lejojë që ata të vënë direkun e tyre rreth shtëpisë tuaj, dhe ju i keni fituar një mesatare prej $2,000 në muaj - ndoshta për muaj pa shitur ndonjë produkt apo bërë ndonjë shërbim në kuptimin e ngushtë të këtyre fjalëve.

Business marrëveshje broker dhe lehtesues: Shumë njerëz të zgjuar të bëni të holla të ftohtë për vetëm duke iu referuar disa blerës në disa shitësit - që është, ata thjesht i referohen blerësit të etur (blerësit ndonjëherë ndërkombëtare) ku produktet e pakta që dëshirojnë ata janë në dispozicion. shumë U.S. kompanitë farmaceutike janë shumë të interesuar në blerjen Shi-gjalpë për qëllime kozmetike, dhe ky produkt është në dispozicion vetëm në Afrikën Perëndimore - kështu që ju mund të bëni të holla të mirë nga vetëm duke iu referuar atyre për të ku ata mund të marrin Shi-gjalpë, edhe në internet pa lënë dhomën tuaj. Shumë kompani kineze janë edhe në kërkim të susam, xhenxhefil, xhensen dhe produkte të tjera natyrore - ju mund të bëni mijëra dollarë këtu në Nigeri nga thjesht lidh këto blerësit të burimeve të produkteve të tyre të dëshiruar.

kreditë image: www.pcworld.com
[ad # FooterText]

101 Komente në "Si të bësh $500 Mujore në Nigeri pa shitur një produkt të vetëm"

 1. Hapësira është në vendin Ekiti. Agjentët Teiecommunication kishte vizituar vendin pricisely agjentët Etisalat.
  Looking forward për të dëgjuar nga ju.

 2. Ngastër të tokës për ngritjen e pasmë kontaktoni mail dërguar.

 3. Në poshtë time këtu në Imo State, l.g.a oru west…ubulu amorie…MTN SERVICE është shumë i varfër…pls vijnë të na ngrejë një direk…Unë kam një tokë për përdorim…pls ju mund të më kontaktoni në 08104656772…faleminderit

 4. PLS ne kemi nevojë për MTN direk në komunitetin tonë…në shtetin e IMO…Orlu, ubulu amorie…i av një tokë për përdorim…08104656772 të kontaktoni me mua…FALEMINDERIT

 5. Unë kam një pjesë të tokës në paraqitjen e re strehë jashtë baracks porosi obodoukwu okpoko rruga ogbaru l.g.a për ngritjen e direk. Atij që mund t'i interesojë,marrë shënim. Kontaktoni me mua wt:07060860759 chris Adinde

 6. Okunade Emmanuel Damnit | korrik 2, 2015 në 1:18 pm | përgjigje

  pls, ne kemi nevojë për MTN Mast në komunitetin tonë në Idi-Aga Zona e shtetit Ogun në Ibogun, ku ish-presidenti ynë Olusegun Obasanjo Farm është vendosur. Popullsia e përdoruesve MTN këtu r pakufizuar, por ne r vuajnë nga Signal paaftë, pls nëse një Mast mund të jepet këtu, ne do të vlerësojmë atë. U mund të më kontaktoni në 08065111152 dhe në email tim rotmazy2000@yahoo.com.

  Faleminderit.

 7. Nuk janë një shumë e tërë e rrjeteve të këqija në oke ito Ikorodu. vendi im është gjithashtu në dispozicion për të instaluar direkun tuaj. 08062442761 pls cal kështu që ne mund të negociojë.

 8. Fshati im ka një problem të rrjetit që nga ekzistenca e telefonit celular dhe janë ankuar për atë disa herë në MTN rrjetin ne jemi duke përdorur, por duket se ata nuk po bëjnë asgjë për të na ndihmuar. kështu që unë sugjeroj që nëse problemi është shumë e madhe për kompaninë le të na tregoni…

 9. Unë kam një copë tokë për ngritjen e shtyllave të telekomunikacionit të vendosura në shtetin Ekiti.[elligibility:Të gjitha rrjetet].kontaktoni kolawole në 07038456620.

 10. hapësirë ​​në dispozicion për direk në Ketu rrugore demurin, Lagos.

 11. Chibuzor Alexander | shtator 27, 2015 në 4:02 pm | përgjigje

  Unë kam nevojë për një direk në lokalitetin e mia, uratta prefab Extension… ju lutem jam shumë serioze, të kthehet në mua me anë të postës time

 12. Inxhinier Unknown Omotoso | tetor 27, 2015 në 6:30 pm | përgjigje

  MTN Rrjeti është shumë i dobët në zonën time në Aba Odan fshatit përmes Olodo fushën e Iwo Road në Ibadan Oyo State
  Unë kam një copë tokë për ngritjen e direk. Ju lutem më kontaktoni në nr telefonit 08184868228/08060380611/08053278715

 13. pls nuk ka maskë në fshatin tim dhe ka një vend në një vend të mirë që një maskë i ndonjë rrjeti mund të përmbajë ne jemi me të vërtetë në nevojë për të për të shmangur e ulët të apo shërbim, kontaktoni numrin tim … Unë do të thotë ndonjë rrjet faleminderit.

 14. Është e vendosur në Isiala ngwa veri në Abia shtet ne me të vërtetë e re një direk në këtë vend .

 15. Ju lutem, nuk ka rrjet të vetëm në fshatin nëna ime dhe gjyshi im është shumë i gatshëm për të dhënë tokat e tij për ndonjë rrjet në dispozicion. Ajo është si breshëri të qenë atje, pa mbulimin e rrjetit.
  Ju lutemi, ndihma juaj është e nevojshme shumë.
  Faleminderit në pritje.

 16. Unë kam një copë tokë në Are My (Adresa Ibadan prejardhje), Unë nuk do mend, nëse ndonjë kompani e telekomunikacionit mund të vijnë dhe të ngritur direk e tyre në tokë…. Ju lutem nëse ka ndonjë mos hezitoni të më kontaktoni në ….

 17. Ibe Augustine Emeka | janar 9, 2016 në 4:40 jam | përgjigje

  Nuk është gjithmonë një problem i rrjetit në fshatin tim në shtetin e IMO-s si rezultat i pa shtize telekomunikacionit atje. Me këtë, çdo telekomunikacionit interesuar mund të kontaktoni me mua për të tokës për të ngritur direkun e tyre. Telefononi mua në

 18. Një ngastër e tokës është në dispozicion për ndonjë kompani të telekomunikacionit të interesuar për qira për direk ose kullë mbledhje në fazën Dejuwogbo 1, NNPC ngjyhet, Ogijo sagamu Road, Ogijo, Ogun State. Për arrin më telefonatë:

 19. Oyekunle Julius.Olusegun | janar 24, 2016 në 8:24 pm | përgjigje

  Toka është në dispozicion për ngritjen e GSM shtize @ Iyeku, në Odo- I kap njësisë së qeverisjes vendore i Shtetit Osun, Iyeku është një rrugë kryesore që lidh Faji Rd, mbreti Rd , Inajá Rd, Iregba Rd por rrjeti i Mtn dhe të tjerët janë të varfër. abonentë GSM kjo është rrugë për të shfrytëzuar për shërbime më të mira & kthimit të mira.

 20. oparaeche onyinyechi | janar 31, 2016 në 6:43 jam | përgjigje

  Kjo është Znj onyinyechi opara Unë jam nga umueleke achi mbieri kam lënë atje me burrin tim, por duke shfletuar me telefonin tim ferrë është një Problem,pls ne kemi nevojë të plotë network.you mund të telefononi mua për të lidhur ju me një agjent në village.tnx.be tim fast cos njerëzit janë kalimi te networks.tnx tjera.

 21. ndego Drejtësisë | janar 31, 2016 në 3:57 pm | përgjigje

  tokës e saj në dispozicion në gjendjen delta, West LGA marrëveshje Kwale, vend i përshtatshëm .1 dhe gjysma plot,çdo rrjeti është i drejtë, u mund të arrijnë mua në këtë
  numër

 22. Pls jam ka problemin e rrjetit në fshatin tim në Imo State Ehime mbano në umukabia si rezultat i mos pasur direk telekomunikacionit,,Dhe toka është në dispozicion në fshatin tim u mund të më kontaktoni në …

 23. Land në dispozicion në ojota pranë ojota garrage re për MTN, Glo DHE Airtel Mast ERECTION.pls kontaktoni këtë numër…

 24. RE-KËRKESË PËR MTN MASK.I jam këtu për të aplikuar për Celular Telekomit të Nigerisë (MTN)që do të ndërtohet në oborrin tim në grushta Akoli projektimit Mbato,Në obingwa LGA Area Qeverisë së Shtetit Nigeri Abia. ka MTN Communication thyer i cili ka biznese të prekura dhe komunikimit të lirë si ajo mendoj se në këtë jetë moderne. MIQTE MTN janë në gjendje të luhatshme si ky prishen është rritur në komunitetet e padurueshme stage.Many janë të prekur, të tilla si akpaa mbato,Zona e grushta,obete okenyi,Abala Ohia,Abama,Abala nkamiri dhe Akirika për të përmendur vetëm një few.Thanks për consideration.yours tuaj për shkak besnikëri,Chika David

 25. Airtel mast nuk është në zonën time dhe unë kam një tokë që të ju ofrojë njerëzve për të ngritur njerëzit direk jo më shumë janë duke përdorur linjën Airtel përsëri për shkak të rrjetit të keq am amoung pls të jetë i shpejtë në lidhje me këtë
  shuk im është …

 26. Kanë komplote në dy vendndodhje të ndryshme në Ogun ku MTN, Glo dhe rrjeti Etisalat është shumë e keqe dhe dëshiron me qira ato për ofruesit e rrjetit maskë të ngritur për shërbime më të mira.

 27. Një pjesë e tokës papërdorur është në dispozicion për çdo ofrues të rrjetit brenda një pasuri rritje të shpejtë përgjatë iTele rrugën e Ogunstate. U mund të arrijnë mua në 080xxxxxx për më shumë detaje.

 28. Ne kemi pic e tokës që të përshtatshme për direk këtu në OTUN AGBAKIN MONIYA IBADAN… Edhe pranë mund të shprehë rrugë e gjatë për të Ilorin Ibadan. Çdo rrjeti është shumë i mirëpritur..

 29. Nuk ka mast rrjeti Në fshatin tonë Gbaregolor në shtetin delta nën L.G.A Ughelli jug nuk ka rrjet për të kaluarën 5 te 10 vjet tani, dhe nuk është një institucion i lartë ka studenti, ku ankohej për rrjet, për shkak të rrjetit shumica e tyre braktisin shkollën, vetëm për shkak të rrjetit, ju lutem do të ketë nevojë për ndihmë, do të ketë shumë tokat, udhëheqësit e komunitetit, ku të gatshëm për të dhënë tokë të lirë për shkak të rrjetit, u mund të më kontaktoni në email time, në ….

 30. Adegbesan Afolabi | marsh 8, 2016 në 1:53 pm | përgjigje

  Një vend në langbasa Aja mirë për direk tuaj bcos klientët Airtel janë ankuar e rrjetit të keqe rreth atje

 31. Ka një komplot gjysma e tokës në MUWO avia NË BADADRY. ÇDO rrjetit të ofruesit mund të vijnë dhe MOUNT MAST ka. PLZ CALL…

 32. Bernard Onyemauche Ezeji | prill 1, 2016 në 11:05 jam | përgjigje

  Toka mbi një mal të lartë në dispozicion për ndonjë kompani të telekomunikacionit të interesuar me qira për direk ose kullë mbledhje në Aiyegbemi Estate,ITA-shikuesit,Ikorodu,Lagos State. Të arrish,thirrje

 33. MR IDEH.ARUESURAYINRE | prill 13, 2016 në 8:15 pm | përgjigje

  IDEH ARUESURAYINRE Ne kemi një hapësirë ​​të madhe të tokës për qira për instalimin e MTN,GLO,AIRTELL ETJ,dhe ofruesit tjerë të shërbimeve të telekomit për të rritur sinjalet e tyre,toka është Warri Glo kryesore të qytetit kam bërë tashmë një provë e tokës dhe laboratry dhe për të gjetur atë të përshtatshëm dhe të sigurt për të instaluar një MASK.please contactw mua

 34. Mua dhe shoku im udhëtoi për në fshatin tim në Abia shtet, ai ka të dhëna për sim tij Etisalat,por jo network.please unë kam një të papërdorura janë prapa shtëpinë time,unë do të doja Etisalat për të filluar një direk ka.

 35. Parcelat e tokës @ taksave Idiroko rrugore,shteti ogun,vizituar më parë nga MTN,ajo është në një mjedis të sigurt,

 36. OYEDOKUN justifikuar | Mund 11, 2016 në 11:26 jam | përgjigje

  Ne jemi duke vuajtur për rrjetin Airtel dhe Mtn në Ore Ondo Shtetit në Idi mango në shtetin Ondo. Kjo faqe e re është zhvilluar tani dhe unë e di se ju nuk do të pendoheni për të bërë këtë dhe bile më keq ky është një vend që ka ardhur MTN dhe kontrolluar që është e mirë në mënyrë që vendi është atje për ju vetëm kontakt….

 37. Përshëndetje jam me shkrim nga Umuna në Igbo Etiti qeverisjes vendore shtetit Zona Enugu, aktualisht ne jemi sufering nga Airtel dhe Glo rrjetit celular për shumë vite, ndërsa rrjeti të tjera janë në dispozicion. kështu që ju lutemi unë këshilla e tyre për të filluar direk tyre për erea tim ju lutem. Unë kam një tokë confortable përgjatë rrugës për të.

 38. pls na duhet ose Airtel,etisalat ose glo në komunitetin tonë, sepse mtn ne kemi është 2G dhe nuk mund të kënaqë të gjithë popullsinë,

 39. Jam nga gënjeshtër humbura në shtetin Ehime Mbano Imo(Nëna kisha famullitare katolike) pls unë me të vërtetë nevojë për ju për të ardhur dhe për të vizituar vendin e parë para negociatave dhe vendi është prapa shtëpinë time. Pls kemi nevojë për këtë maskë, sepse ne nuk mund të bëjë thirrje pa thirrje thyer dhe ne kemi shumë popullsi në komunitetin tonë dhe shumë njerëz me biznes të mirë që ka nevojë për lidhjen e rrjetit faleminderit

 40. Unë jam këtu për të aplikuar për
  Telekomunikacionit Mobile e
  Nigeri (glo) direk do të ndërtohet në tim
  kompleks (zonë 2 yekale),Në zonën Head-gëlqeror në nternational lokale
  Zona Qeveria e Osun shtetit
  Nigeri. ka Glo
  break Internet poshtë
  i cili ka biznese të prekura
  dhe komunikimit dhe qasje në internet më veçanërisht si ajo
  mendoj të jetë në këtë moderne
  jetë. MIQTE Glo janë në
  shteti i hutuar si ky pushim
  poshtë është rritur në
  stage.Many padurueshme
  Komunitetet janë të prekur, të tilla si disa zona në zhvillim si Ayekale,ayegbami,Komunitetet lankare në Ota-gëlqeror. Unë me kënaqësi do të presim për përgjigjen tuaj të favorshme.
  Faleminderit
  kontakt …..

 41. Land në dispozicion për shtylla telekomunikacionit ereksionit vendosura në Akure South.Ondo shtet (përshtatshmërisë të gjitha veprat e neto )

 42. Unë kam disa parcelave të tokës në Agbor dhe Ogwashi-Uku në Delta Shtetit ku ju c një t m Oun Mask tuaj dhe për të ndërtuar zyra

 43. një vend dispozicion edhe në asnjë 4 obosi nkpor rruga kryqëzim është në dispozicion për çdo kompani e rrjetit që është intrested duhet të telefononi këtë numër 090…

 44. Nuk është një direk ngritur mtn në parcelën time të tokës në shtetin Jigawa në qoftë se u duan të blejnë takohet me mua në 08…

 45. A edhe Nigeria qytetar në shtet Imo Nigeri po i bën thirrje Ofruesve të Shërbimeve nigeriane të interesuar në vendosjen e një shtize ose një tjetër rrjete në tij në shtetin Imo duhet të kontaktoni atë , ai është një para dhe një përfaqësues shumë mirë Nigeria , kështu që ju lutemi të kontaktoni atë në për të marrë më shumë informacion nga ai, ….

 46. Unë kam disa parcelave të tokës në almorf fazën 2 pasurive në agbado fushën e shtetit Ogun dhe zona Mowe në obafemo-owode LGA, në shtetin Ogun. dy vende janë shumë të përshtatshme për maska ​​të telekomunikacionit. duke shpresuar për të ketu nga ju së shpejti.
  Thanks në pritje për përgjigjen tuaj.

 47. Duke pritur në të ftohtë | korrik 14, 2016 në 8:40 jam | përgjigje

  Unë jetoj në 3 olowoparija str / shibiri / ojo Govt lokale / lagos nigeria.i duan të marrësh me qira një hapësirë ​​në shtëpinë time për çdo të network.there tashmë është gjithë ky rrjet në zonën time, por ende njerëzit ende ankohen për service.so unë do të doja të me qira një hapësirë ​​për ndonjë të këtij rrjeti dhe unë ende mund të monitoruar atë cos se është vendi ku i qëndrojnë.

 48. Unë kam gjysmën Truall @ ilogbo Ogun shtet me qira

 49. Owoh James Ugochukwu | korrik 30, 2016 në 2:17 pm | përgjigje

  Unë kam një shumë hapësirë ​​për Errection e të ndonjë shtize komunikimit në shtëpinë time, pikërisht në IDIMA OHAEKE ABAM në Arochukwu LGA Abia Shtetit, ku ne kemi më shumë se 6000 përdoruesit e rrjetit të ndryshme. por problemi ynë është rrjeti i keq në të gjithë ofruesit e rrjetit. i gjithë komuniteti do të jetë i kënaqur nëse u vijnë në ndihmë

 50. une kam 2 akra tokë pranë kompanisë Dangote dhe unë gjithashtu kam një në ku jam duke jetuar.. Shteti ogun.. shumë keq që nuk ka MTN ose Etisalat shërbime .. Glo është d edhe më e keqe, por në qoftë se një direk Mtn mund të b montuar në kompleksin tim unë do të dua që aq shumë të bëj unë do të b në gjendje për të biseduar

 51. Rrjeti etisalat është shumë i dobët në umuoji tim vendlindjes në veri të zonës idemili qeverisë loc'al Anambra shtetit
  Por unë kam një komplot shumë të mirë të tokës për shtize.

 52. Rrjeti Etisalat nuk është në village.it tim shumë frustruese duke shkuar në shtëpi dhe ju qëndroni offline gjithë through.please kam një komplot të mirë dhe të madhe të tokës në qoftë se ata mund ta përdorin atë për direk installation.am nga umuoji në zonën idemili veri pushtetit lokal të Anambra shtet.

 53. Fountain Adeyemi | gusht 16, 2016 në 8:55 pm | përgjigje

  Ne kemi një vend që është në dispozicion për përdorim të direk në Powerline Zonën, rruga Stadium, qeveri, Oyo State, Zona shumë sfiduese në aspektin e popullsisë, që dominohet shumë nga studentët me strukturë të mjaftueshme të sigurisë.

 54. i kanë M 50FT nga M 50FT parcelës së tokës @ okoba Agege.
  unë do të doja të kontraktojë atë për MTN OSE glo, Etisalat ETJ.

 55. Unë kam qenë Truall në vendim Ukpong njerëz Etor Village, Lloji i Anam LGA, Akwa Ibom State. Për MTN ngritur Mast tyre.
  në negociata. thirrje:

 56. Tina Muhyideen oyetunde | shtator 30, 2016 në 3:14 pm | përgjigje

  Unë kam një ngastër të tokës në zonën time @ parë-Ayo Zona prapa Ilesha garazh oke-ijetu Osogbo gjendje Osun për qira në ndonjë rrjet të cilat rrjeti është e keqe , dy Glo MTN etisalat dhe Airtel ishte shumë e keqe është të shërbimit . kontakt

 57. Unë kam një vend i përshtatshëm për përdorim mund MTN pls vijnë dhe të instaloni direkun e tyre….. Rreth shtetit Maryland Lagos… OKI lane bashku kishë KICC…… ……

 58. Pastor Chukwunonso Umerie | tetor 10, 2016 në 4:35 jam | përgjigje

  Unë kam një copë tokë në obinagu ugwuwba në Orji lumit LGA e Enugu State gati për instaluesin intrested maskë, jo shumë larg nga Raod.

 59. Unë kam marrë tokë / hapësirë ​​për instalim Mast në Eneka, Port Harcourt. pls, kontaktoni mail tim.

 60. Emmanuel Sylvanus | tetor 15, 2016 në 1:45 pm | përgjigje

  Një ngastër të tokës të gatshme për çdo kompani të telekomunikacionit të vendosur në zarazong përgjatë rrugës Fobur(Jos lindje LGA), pas zarazong kishën katolike me një rrugë të mirë të qasjes. pronari i kontaktit: ….. Zoti ju bekoftë.

 61. Ihuaba Town in Ahoada East L.G.A pls sir’s ur costumers need sercive there is land for it,the money is nt that importat will need mas

 62. land is avialiavle for any telecommunications at sango ota ogunstate and also at ilogbo ogunstate,if any one is interested just call me ###

 63. I have a piece of land around Adams area of ikorodu that I have just acquired. The last time I visited that area,both my mtn and etisalat sim were as good as useless due to poor network. I am willing to go into contract with any of Nigeria communication giants to install mast on this land even at a reasonable amount. The advantage here is that the area where the land is located is still underdeveloped/developing so no serious threat to human life at least for the next 5-10years.
  you can contact me on 080….

 64. I have a plot of land in odogunyan off ojuemuren road ikorodu Lagos , please contact Michael on 070

 65. If any network in need of a land to erect their mast around odogunyan off ojuemuren ikorodu Lagos state, please contact tujack on

 66. pls we the Ezza south indigene of Ebonyi state lack network in our locality due to no availability of network provider ie mask..am pleading if the agency set up for these development will trace my locality ,i have many suitable plot of lands in different village which i consider to be good for the mounting of the mask ….contact details

 67. I am oluwaseun. I have a plot of land a Ota agbegise town. Any of the network can come to plant their mast on it.

 68. Mtn network is very poor and other network in Essien udim local area in Akwa Ibom state contact me so as to properly inform you exactly where their services is needed 080….

 69. Owadokun Adetokunbo | janar 23, 2017 në 7:50 jam | përgjigje

  i have a piece of land good for erection of telecom mast located at toll gate sango ota ogun state. for info contact me via

 70. Temitayo Jatula January 24, 2017 në, 9:52pm Etisalat network at my area is very bad I have available space all full plot of land to plant ur mast. At ogudu Ojota Lagos Bus-top Alhaja eleshin down straight, no. 25 Joe agbato close. Pls contact me – .

 71. In my local village Arondizuogu,Ideato North,IMO state.There are series of network problem,aside from Airtel NG,others are bad.in my village 75% of our population are not interested in purchasing other network.so,I’d want to give out my acres of land if wanted to any interested network.thank you.

 72. Land available for ground lease/rent for Cell tower, base-station / mast on my property. Fantastic coordinate at Owode-Onirin, Elias Estate, Lagos Nigeria.

  Good pedestrian and vehicle access.

 73. I’d like to lease or sell a portion of my land here at Ayetoro, Itele Otta for mast erection to improve the 3G network in this area especially Glo, etisalat and Airtel.
  Interested Internet Service Provider should contact me.

 74. A new developed community on d roll @ amacha,asaba delta state need a mass installation there 4 better coverage & pertronageVehicle access

 75. okoro Jonathan Joshua. | prill 1, 2017 në 12:54 jam | përgjigje

  I’m okoro jonathan joshua from ikwuano local government of Abia state. Actually, I’m mah hometown, azuiyi oloko we are having difficulties with network coverage from all networks. MTN wich is mostly used precisely..so I wanna solicit for the construction of a network/telecommunication mast in mah area. The land to erect it is not a problem,security is also fully provided. Therefore any agent of any of the telecomunication companies who finds this meaning full should call and reply me on my nomber. Thanks a lot.

 76. my village is having a horrible network problem, for the matter of fact the only network that work in my villa is glo but still fluntuate so begging mtn,airtel etisalat to do something about it.I have a vacant land for your mast you can call me

 77. There is a land in akinyele area of ibadan that they can erect mast contact

 78. I’m here at rukpokwu vacant land for mass available any network should contact me 08xxxxxxxxxx

 79. NICE ONE. I HAVE A SPACE of land for LKEASE FOR TELCOM MARS ERRECTION AT LUSADA IN OGUN STATE, FOR LEASE TO ANY TELLCOMMUNICATION PROVIDERS. PLEASE KINDLY HELP.

 80. Adegbola Wasiu Olasunkanmi | gusht 1, 2017 në 5:26 pm | përgjigje

  I have a piece of land at Egan in Lagos for any service provider in Nigeria at a moderate price.
  To be sincere network​s are bad there especially when browsing.

 81. mtn has no coverage in my school environs in akwaibomstate university obioakpa campus…..the only functioning networks are glo and airtel,mtn and etisalat are offline.Imagine how much is lost.my contacts are here for you to come and see..070

 82. Pls we need a mtn mast in our community.There is no mast in,if you can findout pls locate Abeda shitile logo L.G.A Benue State.A big community(pls call for more information …..)

 83. Pastor Isaac,
  In my entire community no MTN, network and is causing many to switch to other network, I have a portion of land in a good location I can lease out.
  Ovom Amasaa, obikabia village ,obingwa LG,Abia.

 84. Telecommunications- there is an available land in Ogudu Gra,Ogudu, ojota to erect mast. Any interested network correspondent should contact 080*******

 85. Land available for ground lease/rent for Cell tower, base-station / mast on my property not far from new redeem camp.

 86. I have a land to give to mtn glo etc to install mass in my community in bomadi LGA delta state

 87. ola Emmanuel ola | tetor 11, 2017 në 9:42 pm | përgjigje

  In our entire village no single network Please MTN, GLO, AIRTEL or ATISALAT come an launch ur tower, they is millions of people without network please we need help. 081***

 88. Alli morinsola George | nëntor 3, 2017 në 3:48 pm | përgjigje

  Land available at ibeju lekki LCG area oribanwa to be precise about 15.247 hectares interested buyers,telecommunications,industry,developers etc are welcomed interested party should contact George on 081*** or mail me on *** cheers

 89. Am from ibeku okwato aboh imbaise LGA ….there is berely network in my place here, please any telecommunications company can please come to our aid mostly MTN,GLO,and airtel….thanks

 90. And also a free space of land in my compound for any mast installation….

 91. Good job. Please Sir, I have a piece of land available for rentage to any network interested in mounting its mast. It’s located in Oyo town in Oyo state. Contact me through my WhatsApp 080*** or email ***.
  Regards.

 92. Benedicta Alphonsus | nëntor 14, 2017 në 10:57 jam | përgjigje

  my village is suffering from communication problem as there is no mast in the village yet, i have a land for sell to any communication company (MTN, GLO, ETISALAT, AIRTEL). thirrje: 070*** ose 070*** for more info. I hope for a favourable response please

 93. Two plot of land for sale in port Harcourt city Rivers State, and land to lease in IMO State

 94. I come as an agent, there is two plot of land for sale in Port Harcourt Rivers State and land to lease in Mbaise Imo State

 95. hyet tset samaila | dhjetor 6, 2017 në 4:13 pm | përgjigje

  I will like MTN to come and put their mast in my community at JABA LGA KADUND STATE ANKUNG DISTR WE HAVE A LAND Their.

 96. Hi.A plot of land is available at Mowe for lease,with all title docs including C of O available for mast installation from any network provider.thank you

 97. We need MTN mast installed in our fast developing community area VIA Atan Ota in Ogun State. Majority of dwellers use MTN. There is already a land space available for this.

 98. Good day Sir/Ma,

  I’m Dada Samson by name, I want to introduce to you about a parcel of land suitable for mounting communication network antenna (Mast), for lease/sales in Ogun State, Owode Ijako, close to Sifaz Hotel to be precise

  Interested,

  kindly reach me through
  000
  ose

  for more details and negotiation

  Thanks in anticipation!

 99. Adeniji Rufus Adedamola | marsh 21, 2018 në 6:46 jam | përgjigje

  I have a land in Osun state where mtn network is really bad. This can actually increase customers in the area and around.My contact is

 100. HELLO MORNING, I HAVE PORTION OF LAND TO YOUR MASTS .MR.DAUDA BORNO,MAIDUGURI.

Lini një koment

>.


*