9 Dropshipping Business Emri Gabimet për të shmangur me çdo kusht

PËRMBLEDHJA

 1. Prezantimi
 2. Çfarë është Dropshipping?
 3. Si funksionon Dropshipping
 4. Gjërat e para në fillim, Emri juaj Dropshipping Business
 5. Pse është e rëndësishme për të marrë atë të drejtë
 6. 5 Pasojat e Getting It Wrong
 7. 5 Mënyra të shpejtë për të gjeneruar Emri Dropshipping Biznes Ide
 8. 9 Dropshipping Business Emërtimi Gabimet për të shmangur
 9. përfundim

9 Emri dropshipping biznesit Gabimet

burim: Pixabay

Prezantimi

Zgjedhja e një emrin e biznesit për dyqan tuaj dropshipping është pak më ndryshe nga zgjedhjen e një emrin e biznesit për llojet e tjera të bizneseve. megjithatë, të njëjtat parime zbatohen, në qoftë se ju merrni biznesin emërtimin gabuar shumë gjëra të tjera mund të shkojnë shumë keq. Kjo është një çështje themelore.

Ka shumë biznese dropshipping atje, 500,000 (dhe duke numëruar) në Shopify vetëm përhapur në të gjithë 175 vendet. Emri juaj dyqan ose mund të qëndrojë ju nga turma dhe pozicionin që ju për dropshipping suksesit apo të shkrihen në sfond ku ju mbyten në padukshmëri.

Fatmirësisht, ka mënyra të zgjuar për të shmangur këtë kënetë dhe të mësojnë për të marrë dyqan dropshipping apo biznesi emërtimin e drejtë.

Për shkak se ajo është aq e lehtë për të filluar dropshipping, dropshippers kanë një tendencë për të braktisur një dyqan me probleme dhe të hapur një tjetër, por nëse problemi themelor është modeli juaj emërtimin e biznesit, atëherë ju duhet të mësojnë se si për të gjeneruar të mira ide emrin e biznesit për dyqane tuaj të ardhshëm dropshipping.

Në këtë post, ne do të shqyrtuar ins dhe largimet e zgjedhjen e një emrin e biznesit për biznesin tuaj dropshipping, por së pari

Çfarë është Dropshipping?

Dropshipping është një ecommerce zinxhirit të furnizimit model biznesi që ju lejon të bëni me pakicë pa pasur nevojë për të blerë aksione fizike ose të mbani inventar.

këtu është

Si funksionon Dropshipping

Si funksionon Dropshipping

burim: hireme2writeit.com

Më poshtë është një përshkrim të shkurtër të dropshipping në 5 hapa të lehtë:

 1. Ju shfaq prodhuesit apo furnizuesit e produkteve në faqen tuaj te internetit me pakicë në një Markup,
 2. Blerësit të kërkoni dhe urdhërat vend me ty
 3. Ju merrni fitimet tuaja, dhe
 4. urdhërat përpara konsumatorëve për furnizuesit tuaj apo prodhuesit, Kush
 5. Përmbushur apo të ofruar produkte direkt me klientët tuaj

por,

Gjërat e para në fillim: Emri juaj Dropshipping Business

Ka disa gjëra që ju do të duhet të fillojë dropshipping si:

 • PC ose laptop
 • lidhje të besueshme Internet
 • Platforma dropshipping, e.g. Shopify (vjen me emrin e domain, etj), falas 14 ditë gjyq, fillon në $ 29 / mo, $9/mo për Shopify Lite
 • Një produkt ose ngrohtë
 • furnizues i besueshëm apo prodhuesit
 • Një app automatizimi si Oberlo, (pa pagesë motorino pack), pastaj $ 29 / mo për paketën bazë, etj

por, një nga gjërat më të rëndësishme që ju duhet është një emër të mirë të biznesit për dyqan tuaj dropshipping.

këtu është

Pse është e rëndësishme për të marrë atë të drejtë

Siç u tha më herët, ju mund të filloni dropshipping me fjalë për fjalë zero dollarë. Për shkak të kësaj disa gjëra janë marrë për të dhënë.

Duke supozuar se ju rritet dhe shkallë të shpejt dhe për të marrë vëmendjen e lojtarëve të mëdhenj të cilëve trademarked emër i peridhës para datat dhe ngjan juaji, ju mund të jetë në për një përleshje ligjore, dhe ajo bëhet më e vështirë për të braktisur biznesin tuaj në rritje për shkak të çështjeve të lidhura me emrin e biznesit.

Për këtë arsye ju duhet të merrni atë të drejtë nga fillimi. Për të hedhur më shumë dritë,

Këtu janë

5 Pasojat e Getting It Wrong

 • Betejat ligjore që mund të shkatërrojë biznesin tuaj, ose ju kushtojë aq shumë në zgjidhjen
 • Humbja e bazës së konsumatorëve
 • Humbja e faqeve të lidhura mediave sociale dhe llogaritë
 • Përditësimi i të gjitha pasuritë tuaja dixhitale për të reflektuar statusin e ri
 • Përpjekjet e kushtueshme riemërtim

Për të vënë atë në perspektivë, Raportet tregojnë se një ndryshim të propozuar të emrit nga Uta në TDU (theksuar t-duh) mund të kushtojë taksapaguesve Utah rreth $ 50 milion për të zbatuar.

në mënyrë të ngjashme, domain cars.com u thuhet shitet për një dajak $ 872m.

Duke thënë se,

Këtu janë

5 Mënyra të shpejtë për të gjeneruar Emri Dropshipping Biznes Ide

Tani që ju e dini rëndësinë e gjetjes të drejtën dropshipping emrin e biznesit, këtu janë 5 mënyra të shpejtë për të krijuar biznes apo kompani ide të bukura për emrin:

 • Business Emri Gjeneratorë

Një gjenerator emrin e biznesit si emri nënkupton, është një software online ose mjet që ju ndihmon të gjenerojë ide emrin e biznesit për dyqan tuaj dropshipping, kështu që ju nuk keni për të bërë atë me dorë.

 • Quora

Quora është një Q popullor&Një forum ku anëtarët Kërkojuni anëtarëve pyetje dhe të merrni përgjigje për çdo çështje. Ka një veçori upvote që lejon anëtarët e tjerë thumb up ose mbështetje përgjigjet e dhëna nga anëtarët e. Ato mund të ndihmojnë me ide për dyqan tuaj dropshipping.

 • Familja dhe miqtë

Nëse keni ndërmend për të drejtuar një dyqan Mom n 'Pop style dropshipping, duke marrë sugjerimet emrin e biznesit nga miqtë dhe familjen është një mënyrë interesante për të filluar.

Ju në fakt mund të përfundojnë me një emër të vërtetë të ftohtë që shkurtimisht përshkruan biznesin tuaj dropshipping.

 • Crowd Ndihmuese

Larg nga familja dhe miqtë, Turma ndihmuese ju lejon burim për ide Emri i kompanisë nga një turmë e përkthyes të pavarur të talentuar për një tarifë.

Ka shumë vende të tilla si CrowdSpring, Fiverr, Upwork, etj.

 • Hire copywriters

Një tjetër alternativë është që të punësojë copywriters kualifikuar biznesit ose agjenci të cilët mund të kuptojnë qëllimet tuaja të biznesit dhe objektivat dhe emrat e biznesit përputhen artizanale në përputhje me rrethanat.

Tani që ne kemi parë disa mënyra për të gjeneruar emrat e biznesit,

Këtu janë,

9 Dropshipping Business Emërtimi Gabimet për të shmangur me çdo kusht

 1. Zgjedhja një emër që tingëllon si Amazon

vërtet, Ne të gjithë e dimë Amazon është punë e madhe, duke sjellë përçarje të mëdha të shitjes me pakicë dhe gëlltitjes pothuajse çdo gjë në rrugën e saj.

Por duke përdorur një emër me Amazon në të mund të jenë mashtruese dhe mund të dështojnë nga kënde të ndryshme si Amazon reale, blerësit online dhe ligji.

 1. Duke përfshirë Dropshipping Fjala në emrin tuaj

Ka një perceptim i përgjithshëm që dropshipped produkteve të kushtojë më shumë mesatarisht. Kjo është për shkak kryesisht për të blerë me çmim të shitjes me pakicë dhe sasisë që e bën të vështirë për dropshippers për të shitur pa një Markup.

Shtimi dropshipping fjalën (apo variacionet e tij të tjera) për emrin tuaj të biznesit mund të dërgojë sinjale të gabuara në lidhje me çmimet tuaja ab initio.

 1. Përdorimi Emrat Geo kufizues

Duke përdorur një emër si DropshipTexas do të krijojë përshtypjen se ju të veprojë vetëm brenda ose të dorëzojë në Teksas. Kjo do të përzënë klientët potencial të cilët nuk jetojnë në ose rreth Teksas.

Dropshipping ju lejon shitur globalisht kështu që nuk lidhin duart tuaja me një emër gjeografikisht të kufizuar.

 1. Emërtimi Store juaj Pas një Niche

Disa niches dropshipping janë ultra sezonale, këtu këtë moment dhe shkuar të ardhshëm. Emërtimi dyqan tuaj dropshipping pas guva të tilla është shumë e kufizuar, dhe një gabim i rëndë për të shmangur me çdo kusht.

Një emër i mirë duhet të ju lejojnë të provoni niches të ndryshme të produkteve dropshipped pa pasur nevojë për të ndryshuar emrin e dyqan shpesh.

 1. Zgjedhja e një emër me filluar Mendėsi Small

Kjo është e ndryshme nga të ngrohtë-emërtimin. Për shkak të kapitalit të ulët dropshipping-së për fillimin e, disa dropshippers zgjidhni emrin e kompanisë me një "të vogël" mentalitetit dhimbje biznesit.

si pasojë, kur vjen rritja e ata mund të kenë nevojë një ndryshim të emrit i cili vjen me sfidat e saj.

 1. Duke përdorur një emër i veçantë për Dialect juaj

Duke përdorur një emër të veçantë për të fisit tuaj, gjuhë ose njerëzit nuk mund të jetë më e mirë për biznesin tuaj dropshipping.

Nëse keni për të thënë dhe për të përcaktuar emrin jashtë për njerëzit në çdo kohë, atëherë ajo ndoshta nuk e ftohtë të mjaftueshme.

 1. Vështirësia Spelling Emri juaj Dropshipping Store

Në qoftë se ju të vini emrat karakteristike për dialektin tuaj një tjetër sfidë do të jetë lehtësia e drejtshkrimit apo shqiptim për jo-native speakers e dialektit tuaj.

Kjo mund të thotë më pak paraqitje në rezultatet e kërkimit dhe të trafikut organike të cilat ju do të duhet të rritet dyqan tuaj.

 1. Ju jeni Injorimi klientët ndërkombëtarë

ju sepse dropshipping lejon për të shitur globalisht dhe të fitojnë të këmbimit të huaj, ju duhet të marrin në konsideratë klientët tuaj në vende dhe kultura të tjera.

Ky emër i zbukuruar i biznesit mund të thotë "artë" në dialektin tuaj dhe do të thotë "mut" në një gjuhë tjetër, që do të thotë se ata do të neveri për dyqan tuaj. Pra, bëni hulumtimin tuaj.

 1. Furnizuesit shkruar gabim emrin tuaj në faturë apo Produkt tjera Paketimi

Nëse emri i dyqan tuaj dropshipping është e vështirë për të përcaktuar, Furnizuesit mund të shkruar gabim atë në faturë apo paketimin e produktit, e cila është e keqe për etiketimin si dy produkte nga dy furnizuesit mund të spell emrin tuaj në mënyra të ndryshme.

Konsumatorët mund të humbasin besimin e tyre në rast se e përsërit vazhdimisht. Siguruar emrin e saktë të biznesit tuaj është dorëzuar për furnizuesit.

përfundim

Getting dropshipping emrin tuaj të biznesit të drejtë do të ju kursejnë stresin e panevojshëm dhe të shqetësuar. Ndiqni këto këshilla për të gjeneruar më mirë konceptet Emri i biznesit herën tjetër.

Author Bio

AmosAmos Onwukwe është një AWAI trajnuar Ecommerce B2B / B2C Copywriter paraqitur në eCommerce Vështrime, ecommerce Nation, Ecommerce kuptuarit, SmallBizCub, Startup suksesshëm 101, Pak Man Dumb, Huffington Post, Floship, rezultati i parë, Një lugë e madhe Next, SABTrends, BusinessTips.Ph për të përmendur disa.

Ai eshte në dispozicion me qira

Bëhu i pari për të komentuar në "9 Dropshipping Business Emri Gabimet për të shmangur me çdo kusht"

Lini një koment

>.


*