Приватен разговор жените: 12 Секс прашања Жените тајно сакате Одговори на

Ајде да биде однапред тука, постојат одредени прашања што се граничи со секс жените се плашете да побарате гласно. Тие не можат да побараат нивните дечковци или сопрузи, и дека не може дури и да побараат нивните матични гинеколози, бидејќи тие се премногу срам да бараат одговори на овие работи. Но, да не се грижи, вие не ќе мора да одговори на Google за повеќе, бидејќи сите прашања се поставени и одговорени тука.

Секс прашања Жените тајно сакате Одговори на

Дали е можно да се повредат моите пенисот на партнерот за време на сексот енергични?

Одговорот е да. пенисот на човекот не се направени од коски или железо, тоа е сад кој engorges со крв на стимулација, така активен жени на врвот може да му наштети на работа, ако таа добива премногу активен на велосипед. Тоа може да се наведнуваат, па дури и да доведе до повреда на пенисот, па затоа е најдобро да го земе лесно, бидејќи на органи може да бидат оштетени и изречена грди по корективна хирургија.

Дали е можно за кондомот да се падне во мене?

Тоа е многу честа појава за кондомот да се лизга надвор за време на активното секс, но тоа ретко се случува. Најдоброто нешто што една жена може да направи е да трпеливо добивање на гума, а потоа се осигура нејзината содржина не беше пролеана. Таквите кондом не смее да се користи повторно, но нов. Овој инцидент често се случува со луѓето со многу мали средства.

Зошто имам тешкотии во постигнувањето на оргазам за време на сексот?

Вие не треба нешто во ред со вас, ако не успеат да постигнат оргазам за време на сексот. Вистината е дека некои жени имаат оргазам за време на сексот, други за време клиторичен стимулација, а други преку мастурбација, и другите преку комбинација на други методи. Сепак, мора да се истакне дека жената треба правилно самодоверба и доверба во кревет за да се постигне оргазам секој пат; и најдобро е да остане надвор од овие лекови можат да влијаат на либидото и сексуалната одговор.

Зошто чувствувам потреба да пишам за време на сексот?

Па, вистината е дека чувството да пишам е само чувство, ретко некој доживее потребата да пишам за време на сексот. Експертите велат дека кога една жена се чувствува таа треба да пишам за време на сексот, тоа значи дека нејзиниот маж е удирање и на Г-точката а тоа речиси ќе носи нејзиниот близок до оргазам.

Што можам да направам за тоа кога ми вагината прави звуци за време на сексот?

Ова се нарекува queefing и таму е всушност малку да нема ништо што можете да направите во врска со тоа. Тоа се случува кога воздухот заробени во внатрешноста на вашиот "печка" бега како сте хит за време на сексот, и тоа исто така може да се случи веднаш по сексот. Ова нема никаква врска со тоа дали вашиот нешто е лабава или тесни.

Јас не се навлажни за време на сексот. Што да правам?

Повеќето жени се навлажни долу под за време на сексуална предигра и возбуда, но ова потење може да се намали како што сексуалниот чин добива подолго. Мокрота го прави лесен за вашиот маж да влегуваш и го спречува повреден за време на сексот, но ако не се навлажни за време на предиграта или секс, тогаш што би можело да се користи лубрикант како вазелин желе да се подмачкува.

Мојот партнер сака анален. Јас треба да се согласат?

Вие само треба да се согласат, ако сте во ред со неа, или сакаат да експериментираат. Но, ако не, мора да се направи вашиот партнер да се разбере зошто. Ако одлучите да одите на, тогаш мора да се користи многу на вазелин желе или други лубрикант за да помогнат и да бидат сигурни да се користи кондом за да се заштитат од бактерии и feaces за време на чинот. Кондомот треба да се смени во друга една, ако сакате да се префрлите од анален на вагиналната да се спречи пренесување на бактериите околу.

Што значи тоа за една жена да келеш?

Squirting е женска верзија на ејакулација на човекот. Жените келеш за време на секс или мастурбација, кога тие се силно возбудени и ослободи течност од нивните уретрата. Тоа не се случи во секое време и не смее да се меша со урина, дека не е.

Неговиот пенис е закривен. помогне!

Не постои помош бара тука, освен ако не се разбира, тој има болеста Peyronie е што предизвикува пенисот на човекот да се криви, како резултат на тоа што беа повредени за време на сексот. Но, многу луѓе имаат криви пениси и тоа не значи ништо, всушност тоа може да му помогне да го погоди во вистинските места, кога ќе влезе во. Секако, мажите имаат различни големини, форми, и бои кога станува збор за оружјето - исто како и жените имаат различни вагината и градите големини, форми, и бои.

Јас се вклучен кога се гледа лезбејски порно.

Ова се случува на некои жени и ја претвора други надвор. За жените кои се вклучени кога гледате две девојки го прават тоа во порно, тоа не мора да значи дека тие, исто така, сакаат или сакате да добиете интимен со друга девојка или жена. Исто како и една жена може да фантазираат за сосед, но никогаш не сакаат вистински сексуален чин со него.

Што можам да направам ако неговиот пенис е премногу голем, па дури и премногу мал?

Не постои ништо што може да се направи, но да се зборува за тоа заедно - особено ако не се чувствуваат мала работа или големите оној што го боли за време на сексот. Но, уште нешто: можете да го користите многу лубрикант ако оружјето е премногу голема и вие исто така може да биде на врвот, така што ќе го диктираат текот на настанот со голем орган; и со една мала, вашето момче да го пробате различни позиции или само да ги користат прстите на рацете и устата за да ве задоволи.

Сакам мојот партнер орален со мене.

Ако тоа е она што го сакате, тогаш мора да го покаже. Многу мажи не сакаат да си го цица, таму долу, но мора да се покаже достоен со тоа што се уредни и свежи долу дома. Ако тој не е добар во орален, тогаш треба да им помогне со него даваат совети на движење, брзина и притисок, тој може да се примени на чувствителните делови на пештерата.

Член од страна на Сем

За повеќе информативни, Во ред, и добро истражуван тематски содржини здравје и фитнес, посетата www.HealthFitnessResource.com

Биди прв да коментира на "Приватен разговор жените: 12 Секс прашања Жените тајно сакате Одговори на"

Остави коментар

Вашиот е-мејл адреса нема да бидат објавени.


*