Испрати срцевата: Како да ја добиете вашата Поштенски Листа претплатници да дејствува во ваше Честите Билтени

Дали ви се чита и да дејствува на сите пораки доставени до вашиот e-mail сандаче? Дали сте не пропуштија голема нуди производи и персоналните пораки ако се одбележи е-мејл пораки за бришење без да ги прочита? Дали сте интернет претприемач користите е-мејл маркетинг, како на вашите големи средства за постигнување на вашата целна публика? Можете да се постигне подобри резултати со користење на Испрати срцевата.

Сите сериозни интернет пазарот испрати билтени. Преку процесот на е-мејл маркетинг, дигитален претприемачи се користи често билтенот за да се сами на пазарот на потенцијални клиенти во рамките на нивната поштенска листа. Испраќање на персоналните билтени преку е-мејл маркетинг е најдиректен начин да стигнат до вашите претплатници. Проблемот сепак е дека повеќето е-мејл претплатници не се отвори e-mail маркетинг; и интернет пазарот не се знае бројот на претплатници кои го прават.

внесете SendPulse. Ова е дигитален алатка преку која можете да ја добиете вашата претплатници да ги прочитате и да дејствува на вашиот билтени. Надвор од добивање на вашиот е-мејл листа за да одговори на вашето билтени, SendPulse е дизајнирана да обезбеди вашите пораки стигнат до вашата целна публика каде и да се, на сите времиња, и без да успее. Ако не сакаат да ја напуштат пари на масите на вашите претплатници, SendPulse е препорачливо алатка за да ви ги плаќаат од страна на часовникот.

sendpulse

SendPulse е изграден за да им служи на вашата e-mail маркетинг потреби во три главни начини. Тука се -

 1. Зголемен Фреквенција на пораки

Тоа е веќе на евиденција дека се потпираат на одржлив-мејл маркетинг кампањи за да стигнат до вашата целна публика. Но SendPulse ви помага понатаму. Тоа гарантира дека вашите претплатници отворите вашиот e-mail и да дејствува на нив на дополнителни 50% стапка на успех. Кога шансите на претплатници одговарање на вашиот билтени зголеми до 50%, можете да бидете сигурни на пред-продажба на повеќе.

Тука се придобивките од користењето на SendPulse за вашата e-mail маркетинг кампањи -

 • 50% зголемување на шансите за вашата пораки отвори
 • SendPulse е SMTP сервер обезбедува deliverability на вашата e-mail пораки, без оглед на протоколи на примачите
 • Вештачка интелигенција за да се направи пораки одзив, со статистика на отворени пораки, и планер за испраќање на електронски пораки во одредени датуми.
 1. Веб Притисни Известувања

известување Веб притисни е опција за да стигнат до вашите претплатници на сите уреди без разлика дали тие се најавени во нивните пораки или не. Тоа ви овозможува пристап до вашите мејлинг листа претплатници, без навистина населувањето нивните е-мејл сандаче со персоналните пораки. Со веб притисни, можете да го известите вашиот претплатници на важни надградби, дури и кога тие не се поврзани на интернет.

SendPulse технологија известување е дизајниран за да се постигне претплатници со push пораки, без оглед на нивните уреди и пребарувачи. Крајната цел е да се добие низ вашите пораки до вашите претплатници и да се натераат да се дејствува на него без оглед на околностите ќе се најдат. Веб притисни известувања не се покриле мејл сандачиња, уште претплатници да ги испратите и примите верификуваат фрек стапки со вашиот персоналните пораки.

 1. Масовно на SMS

Постојат различни системи таму за испраќање на рефус SMS, но SendPulse ги сите фанфари. Со SMS технологија е дел SendPulse, може да испрати илјадници персоналните пораки за да ги претплатници на нивните мобилни телефони. Каде што вашите претплатници не се во можност да се најавите во нивните пораки да се чита вашиот билтени или примате известувања, можете да ги испратите SMS без никакви прашања. Со еден клик, можете да го испратите истиот кориснички текстуална порака до илјадници на вашите претплатници и да го имаат дадено на нивните мобилни телефони во речиси исто време и момент.

Што друго мора да знаете За SendPulse?

SendPulse има многу да понуди на интернет пазарот и други мали бизниси. Некои од овие се -

 • Способност да се прилагодите стотици е-мејл шаблони за билтени
 • Распоредувачот за испраќање на пораки со оглед на одредени датуми
 • Претплата обрасци за собирање на e-mail веб гостите
 • Анализатор за мерење на е-маил отворен стапки, кликна линкови, како и локацијата на претплатници
 • Лесна интеграција со различни CMS и е-трговија платформи
 • Слобода да се испрати до 15,000 кориснички пораки бесплатно месечно

SendPulse беше изградена од земјата нагоре за да се задоволат потребите на сите категории на онлајн пазарот. Тоа беше Инженерните од страна на пазарот за пазарот, и интегриран вештачката интелигенција е во состојба да се запишани за вршење на активности насочени беспрекорно. SendPulse е нова алатка за правење пари кои секој претприемач треба да ја активирате денес за подобрување на бизнис искуства; и потоа, станува збор бесплатен за сите да се користи без никакви скриени обврски.

Биди прв да коментира на "Испрати срцевата: Како да ја добиете вашата Поштенски Листа претплатници да дејствува во ваше Честите Билтени"

Остави коментар

Вашиот е-мејл адреса нема да бидат објавени.


*