2015 Денот на вљубените идеи за подароци и Што да се прави

2013 Valentine’s Day Gift Ideas

Денот на вљубените е многу зад аголот повторно, и мора да се прашуваат што да се претстави како специјални подароци за тоа некој посебен. Како што секој знае, Денот на вљубените е годишен романтичен настан кој се одбележува на глобално ниво со фанфари, и тоа е време да го изразат романтична признанија на вашиот брачен другар, љубовник, и други лица што те сакам. Од Нигерија во Непал, од Конго во Ватикан, од Јужна Африка во Аргентина, и од континенти да континенти, Денот на вљубените е романтична прилика кога старите стане млади во срцето повторно, и младите уживаат во возбуда да се биде во љубов. Да, на љубов и да се биде сакан. Но тогаш, ова глобално романтична повод претставува првите две предизвици на луѓето во целиот свет: Што да се прави, или нешта да се направи Денот на вљубените; и идеи за подароци за Денот на вљубените повод. Ајде да го направи првиот предизвик прв, добро?

1. Што да се прави за Денот на вљубените

Вие не би биле само еден да биде во загуба за тоа што да обично се прави со вашиот љубовник за Денот на вљубените. Но, следново може да биде добра водството што треба да направите:

i. Оди на романтична датум: Оди на романтична датум со вашиот специјален некој сезони духот на Денот на вљубените, кога ќе одат на плажите, дивиот свет паркови, и туристички летувалишта како Disney World во Орландо, Флорида, или само во посета на ресторан со цел за вашиот омилен мени во тивка изолирано подрачје на ресторан каде што можете да само зјапав во твоите очи љубовникот и се разбирам во длабочините на љубовта.

II. Готви посебен сад: Замислете обратен улоги и готвење посебен сад со егзотични рецепти за вашата сопруга или девојка за промена; и замислете служат во кревет со тоа посебен сад таа толку многу љубови. Како малку акти, Денот на вљубените на ден за да биде запаметен по долго време да дојде за посебни спомени.

2. Ден на идеи за подароци на вљубените

Подарок идеи за одбележување на овој 2015 Повод Денот на вљубените може да се подели во три области: Идеи за подароци за мажи; идеи за подароци за жени; и идеи за подароци за деца, и други.

на. идеи на вљубените подарок за Денот на мажите: Неопходно е да се разбере некои лични работи и преференции во вашиот маж да биде во можност да се знае она подароци да го купи за романтични прилики како Денот на вљубените. Дали вашиот маж спортистот, работна студент, на врвот на извршната власт, уметник или bookman? Кои се неговите параметри, и кои се неговите стилови? Знаења од овие ќе ви помогне да даде потребните 2015 идеи Ден подарок на вљубените ти треба. Но тогаш, еве неколку идеи за подароци можете да им даде на луѓето:

  1. Машки парфеми
  2. Мода носи
  3. паричници
  4. егзотични часовници
  5. Книги и ЦД-а
  6. врски, лакови и

б. идеи на вљубените подарок за Денот на жените: Генерално, жените сакаат мека и емоционална подароци, и тоа исто така може да биде добра идеја, ако знаеше што вашиот специјален некој сака и би сакале да имаат меѓу другите. Вие би можеле да се разгледа на следниве 2015 идеи на вљубените подарок за Денот на вашата жена:

  1. jewelleries
  2. букети цвеќе
  3. Чоколадо и ванила крем
  4. Парфеми и спреј за тело
  5. Мода носи и додатоци
  6. прилагодено картички

в. идеи на вљубените подарок Денови за деца: Децата често не пропуштите возбудувањата на Денот на вљубените, и тоа би можело да биде добра идеја да се разгледа на следниве подароци да се купи за деца во текот на овој романтичен период:

  1. полнети играчки
  2. приказна книги
  3. Образовни ЦД-а / ДВД-а
  4. Чоколади и ванила крем
  5. Специјални рачно изработени занаети
  6. едукативни игри, картички, и фустани итн.

d. идеи на вљубените подарок за Денот на другите: Може да најдете дека е неопходно да ја искажат својата љубов и благодарност на вашиот шеф, сопственикот, возачот, работници, соседи, и соработници во текот на овој период. Во прилог на горенаведените идеи за подароци, можеби подеднакво се разгледа на следниве, па дури и да ја менувате за да одговараат на вашите потреби и ситуации:

  1. Кориснички и персоналните подароци
  2. Извезени марами со имиња и настани извезени или врежана.
  3. Рачно изработени кошници
  4. букети цвеќе
  5. прилагодено картички
  6. Егзотични растенија како бонсаи, орхидеи, poinsettias, лилјани, кактус, и лалиња итн.

слики кредит: www.crazy-frankenstein.com & www.bharatmoms.com

3 коментари на "2015 Денот на вљубените идеи за подароци и Што да се прави"

 1. Денот на вљубените е ден на обновување љубов

 2. Нигерија Познати Блог | февруари 2, 2013 на 9:25 часот | Одговори

  Велики совети фестивали ден. Ница еден ѕирка.

 3. Многу убаво мислење. Јас само се тетеравеше врз вашиот блог и да посака да се каже дека сум навистина уживав сурфање околу вашиот блог постови. Во секој случај јас ќе се зачлениш на вашата храна и се надевам дека ти пишувам повторно наскоро!

Остави коментар

Вашиот е-мејл адреса нема да бидат објавени.


*