2015 Dita e Shën Valentinit Ide dhurata dhe Gjëra për të bërë

2013 Valentine’s Day Gift Ideas

Dita e Shën Valentinit është shumë rreth qoshe përsëri, dhe ju duhet të keni qenë të pyesin se çfarë për të paraqitur si dhurata të veçanta për të që dikush të veçantë. Siç të gjithë e dinë, Dita e Shën Valentinit është një ngjarje vjetore romantik që festohet globalisht me bujë, dhe kjo është një kohë për të shprehur vlerësime romantike për bashkëshortin tuaj, dashnor, dhe personat e tjerë që duan. Nga Nigeria në Nepal, nga Kongos në Vatikan, nga Afrika e Jugut në Argjentinë, dhe nga kontinente te kontinente, Dita e Shën Valentinit është një rast romantik kur vjetër bëhet rinj në zemër përsëri, dhe të rinjtë argëtohem në dehje e të qënit në dashuri. po, i dashur dhe për të qenë të dashur. Por pastaj, këtë rast globalisht romantike paraqet dy sfida fillestar për njerëzit në të gjithë botën: Cfare te bej, ose gjëra për të bërë në një ditë e Shën Valentinit; dhe ide dhuratë për rastin ditës së Shën Valentinit. Le të marrin me sfidën e parë e parë, Mirë?

1. Gjërat për të bërë në një ditë e Shën Valentinit

Ju nuk do të jetë i vetmi që të jetë në një humbje të çfarë të bëjë zakonisht me të dashurin tuaj në një ditë e Shën Valentinit. Por në vijim mund të jetë një udhëheqës i mirë në atë që të bëjë:

>. Shkoni në një datë romantike: Duke shkuar në një datë romantike me stinët tuaja të veçanta dikush frymën e ditës së Shën Valentinit, kur ju shkoni në plazhet, parqet kafshë të egra, dhe vendpushimet turistike si bota Disney në Orlando, Florida, apo thjesht duke vizituar një restorant për të porositur për menynë tuaj të preferuar në një zonë të qetë të izoluar e një restorant ku ju mund vetëm të ia ngul sytë në sytë lover tuaj dhe të kuptoj në thellësitë e dashurisë.

>. Gatuaj një pjatë të veçantë: Imagjinoni përmbysur rolet dhe gatim një pjatë të veçantë me receta ekzotike për gruan apo të dashurën tuaj për një ndryshim; dhe të imagjinojmë shërbyer e saj në shtrat me atë pjatë të veçantë ajo e do aq shumë. Akte të tilla të vogla të bërë Dita e Shën Valentinit është një ditë të mbahet mend për një kohë të gjatë për të ardhur për kujtime të veçanta.

2. Dita Ide dhurata e Shën Valentinit

Ide dhuratë për të festuar këtë 2015 rast Dita e Shën Valentinit mund të ndahen në tri fusha: Ide dhuratë për burrat; ide dhuratë për gratë; dhe ide dhuratë për fëmijët, dhe të tjerët.

një. Dita ide dhuratë e Shën Valentinit për burrat: Është e nevojshme për të kuptuar disa gjëra personale dhe preferencat në njeriun tuaj të jetë në gjendje të dinë se çfarë dhurata për të blerë atë për raste romantike si ditën e Shën Valentinit. Është njeriu juaj një sportist, një student pune, një ekzekutiv të lartë të biznesit, një artist apo një shkëncetar? Cilat janë preferencat e tij, dhe cilat janë stilet e tij? Njohja e këtyre do të ndihmojë të ju jap e nevojshme 2015 ide dhuratë Dita e Shën Valentinit ju duhet. Por pastaj, Idetë e mëposhtme janë dhuratë që ju mund të japin për burra:

  1. Aromat për Burra
  2. modës vesh
  3. Kuleta
  4. wristwatches ekzotike
  5. Libra dhe CD
  6. lidhjet, harqet dhe

b. Dita ide dhuratë e Shën Valentinit për gratë: Gratë në përgjithësi duan dhurata butë dhe emocionale, dhe kjo mund të jetë një ide e mirë në qoftë se ju e dinte se çfarë dikush tuaj të veçantë do dhe do të doja të ketë ndër të tjera. Ju mund të konsideroni si më poshtë 2015 Dita ide dhuratë e Shën Valentinit për gruan tuaj:

  1. jewelleries
  2. bouquets lule
  3. Çokollatë dhe Vanilla krem
  4. Parfume dhe sprays trupit
  5. Modës vesh dhe pajisje
  6. kartat përshtatur

c. Ditët ide dhuratë e Shën Valentinit për fëmijët: Fëmijët shpesh nuk humbas në excitements e ditës së Shën Valentinit, dhe kjo mund të jetë një ide e mirë të marrin në konsideratë dhuratat e mëposhtme për të blerë për fëmijët gjatë kësaj periudhe romantike:

  1. mbushur lodra
  2. libra histori
  3. CD Arsimore / DVD
  4. Çokollata dhe krem ​​vanilje
  5. bërë me dorë vepra artizanale të veçanta
  6. lojëra edukative, letra, dhe dresses etj.

d. Dita ide dhuratë e Shën Valentinit për të tjerët: Ju mund të gjejnë të nevojshme për të shprehur dashurinë tuaj dhe vlerësimin për shefin tuaj, pronar, shofer, punëtorët, fqinjët, dhe bashkëpunëtorët gjatë kësaj periudhe. Përveç ideve të listuara më sipër dhuratë, ju mund të në mënyrë të barabartë të konsiderojë si më poshtë dhe madje modifikojë ato që i përshtaten nevojave tuaja të veçanta dhe situata:

  1. Dhurata Customized dhe të personalizuar
  2. Embroidered velat me emra dhe ngjarje të qëndisura ose embossed.
  3. shporta handcrafted
  4. bouquets lule
  5. kartat përshtatur
  6. bimëve ekzotike si Bonsai, orchids, poinsettias, zambakë, kaktus, dhe tulips etj.

images kreditit: www.crazy-frankenstein.com & www.bharatmoms.com

3 Komente në "2015 Dita e Shën Valentinit Ide dhurata dhe Gjëra për të bërë"

 1. Dita e Shën Valentinit është një ditë e ripërtëritjes Dashuria

 2. Blog Celebrity Nigerian | shkurt 2, 2013 në 9:25 pm | përgjigje

  Vals Great tips ditë. Nice one peeps.

 3. Post Very nice. Unë vetëm stumbled upon blogun tuaj dhe dëshironte të them se unë kam gëzuar të vërtetë surfing rreth postimet tuaja blog. Në çdo rast unë do të nënshkrimit për të ushqyer tuaj dhe unë shpresoj se ju shkruani përsëri së shpejti!

Lini një koment

>.


*