10 Работни места за Нигеријци кои сакаат да патуваат околу светот

Луѓето со чувство на страст кон Патувања брзо може да се чувствуваат исцедена од помислата за трошење на нивните животи на работа што ги држи во одредена локација за многу долго време. За овие луѓе, патеписците начин на живот е еден од најдобрите.

Ако сте еден од оние луѓе кои сакаат притискање на патот често, спиење во нови градови, дегустација на нови видови на храна и запознавање на нови култури, вие дефинитивно сакате да продолжи кариера која ви овозможува да се истражуваат светот на свој термини.

За 42% на бизнис патниците книга нивните хотели користење на паметни телефони и ова е дозволено hotels.ng (онлајн сервис хотелот резервации за луѓето кои бараат прифатлива соба стапки во Нигерија) да ги утврдува видовите на бизнис патниците кои патуваат од најпознатите во светот.

10 Работни места за Нигеријци кои сакаат да патуваат околу светот

Еве ги првите 10 работни места, кои гарантираат кариера на турнеја низ светот:

1. Спорт агентот

Ако слета на работа со спортски организации како спортски агентот, описот на работа ќе бара од вас да патуваат во спортски настани низ целата земја да се разузнавач за и регрутирање на нови таленти.

Вистински да уживаат во оваа работа, што треба да се страстни за спорт!

2. финансиски ревизор

Дали ви се допаѓа броеви? Како го прави идејата за заработка на пари испитување на финансиски извештаи и информации за данок на бизнисот во целиот свет звук? добар? Тогаш треба да се стане ревизор!

ревизори во светот се очекува да порасне 11% пред 2024, бидејќи оваа работа бара да се направи постојки во различни делови на светот на бизнисот.

3. градежништво менаџер

На плати е добра, и можеш да патуваат често, бидејќи на работните места на повеќе-на сајтот. Може да се најдат себе си поминал неколку месеци во одредена локација за да се заврши проектот за изградба. Дури и ако не може да стане менаџер веднаш, бидејќи на вашите квалификации, секогаш можете да стапите во, како поддршка на персоналот,.

4. патување консултант

А консултант е на секоја компанија е одат-на човек кога тие имаат проблем. Со вашиот стручно знаење, вашите услуги ќе се бара низ целата земја – и во целиот свет. Одржување на односи со клиенти топло и mutualistic ќе бара од вас да прават редовни патувања.

5. Работа на брод

Работа на брод мора да биде еден од најдобрите сон работни места на лица кои сакаат патување. Размисли за тоа: вие сте во основа да се платени да патуваат низ светот, додека добивање на храна и место за спиење на куќата. Тоа тешко дури важно природата на вашата работа на брод.

6. свадба фотограф

Знаете сите оние дестинација свадба фотографии на Бела Naija? На фотографот мора да биде во локацијата да ги преземат тие снимки! Како кул е тоа? Со добар квалитет на камерата и добро око за осветлување и бои, можете исто така може да заработи за живот патуваат со парот да се навистина слатки фотографии.

7. планер на настани

Слично нешто на свадба фотографија, постои голема надеж за вас, ако сте планер на настани. Вие може да одлучи да се фокусира на локални настани (партии, свадби, родендени) но вистинската сок патување е во организирање на национални и меѓународни настани како фестивали, конференции и саеми.

8. За корпоративно Улогата на Извршен асистент

Ако не ти пречи, може да се земе на работа да се биде извршен асистент професионална е на највисоко ниво, што значи дека ќе се патува веднаш до газдата за службени патувања! Тоа е одлична техника за градење на вашата биографија премногу!

9. Инженери поле служба

Ти си одат-на лице кога на потребите на клиентите да ви помогне да инсталирате или поправка на производот. Ако сте овластен инженер област на услуги за меѓународна компанија, ќе се подложат на обука и патуваат опширно до интересни места во светот.

10. Купувачот на мало / продавачот

Голем бизнис избор ако сакаат модерни елементи и имаат страст кон Патувања: трговијата на мало во својата кариера само може да биде вашиот повик. Купи ретки предмети во една земја, се продава во друга!

Тоа не е за сите! Други работни места треба да се разгледа, ако сакаш патување вклучуваат се стјуардеса, меѓународна помош работник, претставник за продажба, агентот, и патеписец.

1 коментар на "10 Работни места за Нигеријци кои сакаат да патуваат околу светот"

  1. Здраво Fisayo,
    тие се многу добри и интересни работни места за Нигерија. Како индонезиска, Јас сум заинтересиран за нив, но понекогаш не е лесно да се добие оние работни места. Па, Јас сум бил на чекање за следниот пост. благодарение

Остави коментар

Вашиот е-мејл адреса нема да бидат објавени.


*